Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Eaton zaprezentuje portfolio produktów na targach SMM 2012

Na targach SMM 2012 w Hamburgu Eaton będzie prezentował portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność w zastosowaniach morskich.

Na targach SMM 2012 w Hamburgu Eaton będzie prezentował portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność w zastosowaniach morskich.

Eaton, światowy lider produkujący komponenty i systemy zarządzania, rozdziału i sterowania energią elektryczną oraz oferujący komponenty, systemy i rozwiązania hydrauliczne dla przemysłu ciężkiego i branży motoryzacyjnej, będzie prezentował na targach SMM2012 w Hamburgu (w dniach od 4 do 7 września br) swoją pełną ofertę dla przemysłu okrętowego i do zastosowań morskich. Na 95 m² (stoisko 30 , halaB6) firma będzie przedstawiać swoje niezawodne, wysoko wydajne systemy rozdziału energii i UPS , jak również rozwiązania z zakresu automatyki i hydrauliki zapewniające bezpiecznie i komfortowe podróżowanie.

Bez względu na wielkość statku, systemy sterowania i rozdziału energii są kluczowymi elementami dla jego niezawodnego funkcjonowania. Stała tendencja zwiększania wydajności operacyjnej przekłada się na wzrost zapotrzebowania na moc zainstalowaną na pokładzie - a co za tym idzie zaostrzają się również wymagania dotyczące niezawodności, podtrzymywania zasilania i bezpieczeństwa. Eaton oferuje wyposażenie do operacji łączenia, rozdziału, ochrony, pomiaru i sterowania energią elektryczną spełniające te wymogi.

W skład prezentowanego portfolio rozwiązań SN wchodzą rozdzielnice rozdziału pierwotnego i wtórnego oraz pierścieniowe, nie wykorzystujące SF6 (sześciofluorku siarki ), wyposażone w przyjazne dla środowiska wyłączniki próżniowe o izolacji stałej. Systemy NN firmy Eaton zostały zaprojektowane do optymalnego zarządzania energią i charakteryzują się dużym bezpieczeństwem oraz elastycznością. Przykładowo, centrum sterowania napędami i rozdziału niskiego napięcia Capitole 40, przeznaczone do prądów 6300A/690V, dzięki zastosowaniu tzw. strefy wolnej od zakłóceń zapewnia całkowitą ochronę przed powstaniem łuku elektrycznego a dodatkowo dzięki wysuwnym jednostkom umożliwia dokonywanie szybkich wymian na miejscu. Inne systemy NN posiadają zintegrowaną ochronę przed zwarciem łukowym - ARCON. System ten nie tylko wykrywa powstanie łuku, ale także unieszkodliwia go w czasie poniżej 2 ms dzięki specjalnej jednostce gaszącej łuk. Z kolei wyłączniki typu NZM i IZM oferują sektorowi okrętowemu zalety takie jak technologia beznarzędziowa i funkcjonowanie bez zakłóceń.

Wraz z pojawianiem się na pokładach statków innowacyjnych technologii i coraz bardziej skomplikowanej elektroniki powstaje konieczność tworzenia systemów zasilających, które będą dostarczać energię nieprzerwanie i bez żadnych zakłóceń. Dzięki 50 lat doświadczeń w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu zaawansowanych systemów UPS dla linii wycieczkowych, promów, lodołamaczy, gazowców, kablowców, pogłębiarek i platform wiertniczych, Eaton stał się światowym liderem oferującym rozwiązania zapewniające wysoką jakość energii w aplikacjach morskich.

Portfolio produktów składa się z zasilaczy UPS zapewniających bezpieczeństwo i właściwe funkcjonowanie wszelkich specjalistycznych systemów użytkowanych na liniach wycieczkowych oraz aplikacji komercyjnych. Urządzenia UPS gwarantują również płynne funkcjonowanie pokładowych systemów zarządzania biznesowego. Oprócz certyfikowanych do użytku morskiego małych (0 - 3kVA), średnich (8-160kVA) i dużych systemów (225- 1100 kVA), Eaton oferuje uzupełniające rozwiązania z zakresu zarządzania energią, w skład których wchodzi oprogramowanie i produkty zapewniające łączność.

Goście odwiedzający targi SMM 2012 będą mogli się dowiedzieć więcej o tych i innych produktach i rozwiązaniach, jak również o globalnej sieci serwisowej firmy Eaton, składającej się z ponad 1200 profesjonalnych i starannie wybranych autoryzowanych partnerów na całym świecie.

Podobne artykuły