Artykuł Dodaj artykuł

Łatwy w obsłudze także dla początkujących: detektor Bosch PMD 7

Użytkownicy, którzy w łatwy sposób chcieliby wykrywać metale i przewody pod napięciem, mogą teraz skorzystać z detektora Bosch PMD 7. Wystarczy go włączyć i już można zacząć pracę!

Błyskawicznie wykrywa metale i przewody pod napięciem

• Prosta obsługa jednym przyciskiem
• Niedrogi detektor z podstawowymi funkcjami – idealne narzędzie dla każdego
• Wynik odczytu sygnalizowany zapaleniem czerwonej, żółtej lub zielonej diody

Użytkownicy, którzy w łatwy sposób chcieliby wykrywać metale i przewody pod napięciem, mogą teraz skorzystać z detektora Bosch PMD 7. Wystarczy go włączyć i już można zacząć pracę!

Narzędzie niezawodnie wykrywa metale żelazne do głębokości 7 cm, metale kolorowe do głębokości 6 cm oraz przewody pod napięciem do głębokości 5 cm. Detektor PMD 7 umożliwia bezpieczne wiercenie, wykrywając rury i przewody pod napięciem, a także pozwala uniknąć kosztownych awarii.

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo

Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa detektora PMD 7, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza funkcję detekcji.

Wynik odczytu sygnalizują trzy diody w kolorach sygnalizatora świetlnego: kolor zielony oznacza, że można bezpiecznie wiercić, kolor żółty wskazuje, że nie zaleca się wiercenia w wybranym miejscu, a kolor czerwony informuje o zakazie wiercenia w danym miejscu. W przypadku wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga. Po zaświeceniu się diody emitowany jest także sygnał akustyczny, który staje się tym głośniejszy, im bliżej obiektu znajduje się detektor. Po zlokalizowaniu miejsca do bezpiecznego wiercenia można je precyzyjnie przenieść na ścianę używając szczelin znajdujących się u góry oraz po bokach urządzenia. Aby zakończyć pracę i wyłączyć urządzenie, wystarczy przesunąć włącznik detektora PMD 7 w pozycję wyjściową.
 

Detektor PMD 7 posiada funkcję automatycznej kalibracji. Dzięki niej narzędzie jest zawsze gotowe do użycia, a błędy spowodowane nieprawidłową kalibracją są wykluczone. Kolejne zalety detektora PMD 7 to niska waga i kompaktowe wymiary: detektor waży tylko 150 g oraz ma ok. 15 cm długości i 6 cm szerokości, dzięki czemu można go wygodnie przesuwać po ścianie podczas wykrywania rur i przewodów.

Proste w obsłudze urządzenia dla we wszystkich segmentach

Detektor PMD 7 poszerza gamę intuicyjnych w obsłudze narzędzi pomiarowych przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Mogą oni teraz nie tylko wyznaczać idealne piony i poziomy laserem krzyżowym Quigo lub wykonywać dokładne pomiary dalmierzem PLR 15 (wchodzi do sprzedaży równolegle z detektorem PMD 7), lecz także precyzyjnie wskazywać miejsca bezpiecznego wykonywania otworów.

Detektor PMD 7 jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2014. Zalecana przez producenta cena detaliczna wynosi 259,00 zł brutto. W wyposażeniu standardowym znajdują się trzy baterie AAA 1,5 V.

Podobne artykuły