Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie konferencji Cad Cam GigaCon 2006

31 sierpnia odbyła się konferencja Cad Cam GigaCon 2006 – Przegląd dostępnych rozwiązań. Do Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie przybyło ponad stu inżynierów, projektantów, architektów – użytkowników oprogramowania CAD CAM, bez którego nie może

31 sierpnia odbyła się konferencja Cad Cam GigaCon 2006 – Przegląd dostępnych rozwiązań. Do Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie przybyło ponad stu inżynierów, projektantów, architektów – użytkowników oprogramowania CAD CAM, bez którego nie może się już obejść żadne nowoczesne biuro projektowe.

W konferencji wzięły udział firmy tworzące oprogramowanie dla przemysłu, budownictwa i architektury oraz producenci drukarek CAD. Konferencji towarzyszyła ekspozycja rozwiązań, na której prezentowały się następujące firmy: Artium, Tetenal, Cadwork, Cadsoft, Wydawnictwo Helion, FluidDesk, GibbsCam. Patronem honorowym
konferencji było Stowarzyszenie Procax. Konferencję otwierały dwa wykłady eksperckie dotyczące kolejno projektowania 3D i aranżacji wnętrz. Podczas dalszych wykładów prezentowały się firmy: ProjektBiz, Sankom i FluidDesk.

Konferencje zakończył panel dyskusyjny poprowadzony przez Jana Bisa ze Stowarzyszenia Procax. Tematem panelu była przyszłość i kierunki oprogramowania Cad Cam w Polsce. Omawiano między innymi problemy związane z popularyzacją tego oprogramowania na uczelniach wyższych i szkołach. Kolejnym poruszonym problemem była przyszłość polskich inżynierów. Według pana Bisa przemysł zagraniczny zaczyna inwestować w Polsce już nie tylko w produkcję, ale również nawiązuje współpracę z polskimi biurami projektowymi, ponieważ są konkurencyjne cenowo a nie ustępują jakością projektantom zachodnioeuropejskim.

Podkreślił również jak ważna jest współpraca uczelni wyższych i przemysłu jako najistotniejszego elementu rozwoju technologii w Polsce.

Uczestnicy konferencji wysoko ocenili wartość merytoryczną wszystkich wykładów i organizację konferencji.

Kontakt z organizatorem:

Anna Bujak
specjalista ds. organizacji konferencji
Software Konferencje
ul. Piaskowa 3
01- 067 Warszawa
tel. 22 887 39 50
faks. 22 887 10 11
anna.bujak@software.com.pl
www.cadcam.gigacon.org

Podobne artykuły