Stäubli Łódź Sp. z o.o.
FLIR SYSTEMSFLIR SYSTEMS

Artykuł Dodaj artykuł

Święto branży oświetleniowej – ruszyły targi Światło 2017

27-03-2017, 00:00

Naturalne materiały, designerskie rozwiązania, automatyka  oświetleniowa i uliczne oświetlenie LED zdominowały Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017. Ich jubileuszowa, 25. edycja ruszyła w warszawskim Expo XXI.

Święto branży oświetleniowej – ruszyły targi Światło 2017 Święto branży oświetleniowej – ruszyły targi Światło 2017
Święto branży oświetleniowej – ruszyły targi Światło 2017 Święto branży oświetleniowej – ruszyły targi Światło 2017

Na warszawskich targach swoje stoiska zaprezentowało ponad 500 wystawców. Nie zabrakło przedstawicieli renomowanych producentów. W Centrum Expo XXI pojawili się m.in. Heiko Henfling z firmy Paulmann czy Berk Turgut z Vestel. Na stoiskach dominuje oświetlenie dekoracyjne, dedykowane osobom szukających rozwiązań dla domu i mieszkania. Pojawiły się też ciekawe propozycje z zakresu oświetlenia przemysłowego. – Doskonale widać tendencje rządzące rynkiem - zwrot ku naturze, ciekawy  design, możliwość tworzenia systemów dopasowanych do preferencji klienta. Takich rozwiązań nie zabrakło także na naszym stoisku – mówi Beata Bedrij-Wolańczyk, product manager w Lange Łukaszuk. Co proponują producenci?

Piękno inspirowane naturą

Tegoroczne targi obfitują w liczne przykłady oświetlenia dekoracyjnego.  Królują naturalne materiały - drewno, beton i marmur, które  wykorzystano m.in. w kloszach czy podstawach lamp. Obiecująco wygląda też sfera designu. Widać, iż producenci obok ciekawych, nowoczesnych form kładą również nacisk na stylistykę retro. Eleganckie mosiężne oprawy, czy też intrygujące nietypowym kształtem i wykończeniem dekoracyjne żarówki cieszą oko i mogą stanowić oryginalny akcent w niejednym wnętrzu.

Da się zauważyć, że obok rozwoju technologicznego, w coraz większym stopniu stawia się na jakość i ciekawy design oferowanych produktów. To wyjście naprzeciw potrzebom klienta, który szuka oryginalnych, innowacyjnych, wysokiej klasy rozwiązań, które bez problemu będzie mógł dopasować do swoich indywidualnych potrzeb – mówi Heiko Henfling, International Sales Manager w firmie Paulmann.

Nie tylko wnętrza

Obok oświetlenia dekoracyjnego stworzonego z myślą o wnętrzach, pojawiły się także przykłady ciekawych rozwiązań dla ogrodu, jak choćby lampy z obudową ze stali szlachetnej i regulacją wysokości z linii Home firmy Vestel. Turecki gigant nie ograniczył się do zaprezentowania oświetlenia dekoracyjnego i przemysłowego – na jego stoisku można było przyjrzeć się także estetycznemu i ekologicznemu oświetleniu ulicznemu LED. Tym tropem podąża również wrocławski Micoled, który na swoim stoisku zdecydował się mocniej zaakcentować oświetlenie przemysłowe dedykowane biurom i halom produkcyjnym. W tej kategorii dało się też zauważyć liczne przykłady z obszaru automatyki oświetleniowej. Wyróżniają się tutaj rozwiązania niemieckiej firmy Steinel np. lampy kinkietowe, halogenowe czy ogrodowe z czujnikami  ruchu i zmierzchu, zapewniające jeszcze większą funkcjonalność
i energooszczędność.

Na tegorocznych targach nie można było nie zauważyć pawilonu chińskiego – azjatyccy wystawcy przygotowali kilkadziesiąt stoisk, na których dominuje oświetlenie LED oraz źródła światła.

Najnowsze propozycje producentów i najświeższe trendy w oświetleniu można poznać odwiedzając targi Światło 2017 w budynku Expo XXI w Warszawie – święto branży oświetleniowej potrwa do piątku 24 marca.

Źródło: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Artykuł został dodany przez firmę

LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Reprezentujemy w Polsce marki o światowej renomie z branż elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Wprowadzamy produkty wysokiej klasy i innowacyjne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły