Artykuł Dodaj artykuł

Przyszłość należy do kompozytów i utrzymania ruchu!

27 lutego 2020r zakończyła się kolejna edycja Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, podczas których mogliśmy poznać nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych.

Przyszłość należy do kompozytów i utrzymania ruchu!

27 lutego 2020r zakończyła się kolejna edycja Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, podczas których mogliśmy poznać nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych  oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych. Firmy zaprezentowały odwiedzającym zarówno dotychczasowe rozwiązania i produkty, a także rynkowe nowości, a targi były doskonałą okazją do odświeżenie dotychczasowych kontaktów, a także do nawiązania nowych relacji biznesowych. 

Wśród prezentowanych rozwiązań i urządzeń były m.in.: specjalistyczne oraz precyzyjne urządzenia służące do badań VT (Virtual Testing) i kontroli wizualnej na stoisku Endo-Tech Buczma Wiśniewski Sp. J. "SHIM-POL A.M. BORZYMOWSKI". Firma PROTEKT Grzegorz Łaszkiewicz pokazała rozwiązania z zakresu prawidłowego użytkowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. EVEREST POLSKA Sp. z o.o. zaprezentował  sprzęt Everest VIT - urządzenia do zdalnych badań wizualnych. Z kolei NDT-NET sp. z o.o. proponowała warsztaty z radiografii cyfrowej, badań wizualnych bada ultradźwiękowych itp. ELMETAL SP. Z O. O  SP. K, prezentował znakowanie instalacji i obiektów przemysłowych oraz zabezpieczenia antypoślizgowe, maty ergonomiczne, drukarki do samodzielnego znakowania. Na stoisku TELE RADIO POLSKA Sp. z o.o. można było znaleźć bezpieczne systemy sterowania radiowego do różnego rodzaju zastosowań. Zakład Elektroniki i Automatyki Przemysłowej "ELKON" Sp. z o.o. zaoferował rozwiązania z zakresu elektrotermii, elektrotechniki, elektroniki i automatyki przemysłowej. Ponadto na targach pojawiły się STAHLWILLE Polska Sp. z o.o. firma, która ma w swojej ofercie wyposażenie fabryk i warsztatów, zestawy narzędzi, mobilny serwis znakowania, serwis kalibracji kluczy dynamometrycznych. 5SAUTOMATE SP. Z O. O. zaprezentowała rozwiązania lean robotics usprawniające robotyzację na różnych etapach produkcji. DELTA AUTOMATION Sp. z o.o. pokazała nowości z zakresu projektowania i programowania narzędzi służącym automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. SPSOFT-TECH Paweł Drzewiecki pojawił się z ofertą szkoleń i kursów: m. in. szkolenia operatorów i konserwatorów UDT, TDT, kursy spawalnicze, kursy na maszyny budowlane i drogowe. Firma BOSKY.PL Sp. z o.o. Sp. K. pokazała innowacyjny sposób wiązania palet ErgoPack oraz wózki manipulacyjne HOVMAND. AGH SOLAR BOAT TEAM to projekt studencki w ramach którego budowana jest zero-emisyjna łódź wyścigowa wykorzystująca w 100% odnawialną energię słoneczną. 

Tradycyjnie odbył się konkurs o Medal  Expo  Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę firma Denios sp. z o.o. za czujnik wycieków SpillGuard®, który miał swoją polską i światową premierę na targach. Wyróżnienie otrzymał natomiast Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej za tłok do silnika spalinowego wzmocnionego lokalnie kompozytowym insertem AI/SiCp wytwarzanym w procesie odlewnia odśrodkowego. 

Nie zabrakło także licznych wydarzeń towarzyszących takich jak:

  • warsztaty „Transformacja cyfrowa - Ewolucyjna modernizacja przemysłowa w dobie rewolucji 4.0”- KSSE S.A. oraz Klaster SA & AM
  • seminarium „Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 - nowe trendy i wyzwania” - Katedra Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej 
  • konferencja branżowa „Produkuj bezpiecznie - smart factory 2020” - pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu 
  • warsztaty „Podstawy programowania i obsługi sterowników SIMATIC S7-1200” - EMT-Systems Sp. z o. o. 
  • warsztaty „Wdrażanie systemów ciągłego monitorowania i diagnostyki maszyn” - AdEnSo Adapted Engineering Solutions 
  • pokaz eksperymentalny „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych” - Denios Sp. z o.o.

Salonowi KOMPOZYTmeeting towarzyszyły tradycyjnie branżowe warsztaty eksperckie oraz seminarium pt. Materiały kompozytowe w przemyśle. Organizatorami wydarzenia był Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Expo Silesia. Przez cały czas odbywały się również spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Tegoroczne wydarzenie wsparło wiele znakomitych Partnerów i Patronów, którzy dbali o wysoki poziom merytoryczny targów a także wydarzeń towarzyszących.

Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę Targów, która odbędzie się w dniach 24-25 lutego 2021!

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły