Artykuł Dodaj artykuł

Online’owa transformacja - igus organizuje wirtualną konferencję prasową i prezentuje nowości produktowe

Hasło „Tech up… Cost down. It’s our job", które przyświecało firmie igus od początku działalności, w warunkach kwarantanny okazuje się być jeszcze bardziej na czasie. Firma płynnie przeorganizowała swoją działalność i mimo lockdown’u pracuje niemal pełną parą. W czwartek, 14 maja, organizuje swoją pierwszą wirtualną konferencję prasową i prezentację targową.

Online’owa transformacja - igus organizuje wirtualną konferencję prasową i prezentuje nowości produktowe

Hasło „Tech up… Cost down. It’s our job", które przyświecało firmie igus od początku działalności, w warunkach kwarantanny okazuje się być jeszcze bardziej na czasie. Firma płynnie przeorganizowała swoją działalność i mimo lockdown’u pracuje niemal pełną parą. W czwartek, 14 maja, organizuje swoją pierwszą wirtualną konferencję prasową i prezentację targową.

Wirtualne akademie dla klientów, wideokonferencje i spotkania handlowe online - firma igus, światowy lider w rozwiązaniach przemysłowych „motion plastics”, która w Polsce ma prężnie działający oddział handlowo-produkcyjny, świetnie odnajduje się w nowej rzeczywistości, kształtowanej przez epidemię koronawirusa.

– Można powiedzieć, że w ciągu tygodnia przeszliśmy prawdziwą online’ową transformację sposobu pracy – mówi Daniel Marzec, Dyrektor Zarządzający igus Polska. – Na pracę zdalną i komunikację online z klientami przez aplikacje Skype czy Teams, stawialiśmy już na długo przed pandemią i wprowadzonymi w jej czasie obostrzeniami. Jednak obecna sytuacja spowodowała, że proces ten błyskawicznie przyspieszył - dodaje.

Kiedy miesiąc przed datą największych targów branżowych HMI, okazało się, że impreza zostaje odwołana, podjęcie decyzji o zorganizowaniu wirtualnego stoiska było wręcz naturalnym krokiem. Imponujące stoisko targowe o powierzchni 400 mkw. zamiast w Hanowerze zbudowane zostało w centrali firmy – w Kolonii. Dzięki temu może je odwiedzić więcej osób zainteresowanych ofertą igus, ponieważ jest ono dostępne online dla gości z całego świata.

– Stoisko można zwiedzić nie tylko za pomocą wirtualnej aplikacji dostępnej na stronie, ale również można skorzystać z oprowadzenia po nim przez naszych inżynierów z Niemiec oraz z Polski. Podobnie jak na prawdziwych targach, tyle że bez kosztów podróży i zakwaterowania. Wymaga to tylko wcześniejszej rezerwacji – wyjaśnia Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający igus Polska.

Na takim właśnie wirtualnym stoisku, 14 maja odbędzie się doroczna konferencja prasowa firmy, w której wezmą udział dwaj dyrektorzy zarządzający igus Polska (obaj przebywają w kraju) oraz Artur Peplinski, wiceprezes igus GmbH (fizycznie obecny na stoisku w Kolonii). Uczestnicy konferencji będą więc mogli dowiedzieć się, jak igus Polska funkcjonuje w dobie koronawirusa, jakie wyniki finansowe osiągnął w 2019 roku i poprzednich latach oraz zapoznać się nowościami produktowymi 2020, których, jak co roku będzie ponad setka. Eksperci igus przekażą też informacje na temat innowacji w dziedzinie tworzyw sztucznych na rok 2020: od sterowania robotem dla ekonomicznej automatyzacji, przez produkty obniżające koszty i czas montażu systemów e-prowadnikowych, po wiele nowych „inteligentnych tworzyw sztucznych” dla Przemysłu 4.0. Uczestnicy będą mogli oczywiście porozmawiać i zadawać pytania na żywo, za pośrednictwem czatu.

Polska konferencja będzie jednym z pięciu takich regionalnych wydarzeń, obok m.in. takich krajów, jak Japonia, Tajwan czy Korea. Tydzień wcześniej – 7 maja, inauguracyjną konferencję dla 19 krajów zorganizowała niemiecka centrala firmy. Co ciekawe wirtualne stoisko będzie dostępne do końca maja, a więc o wiele dłużej niż ma to miejsce w przypadku „klasycznych” targów.

Daniel Marzec dodaje, że choć bardzo trudno jest dziś przewidzieć, jak sytuacja rynkowa będzie się kształtowała w ciągu najbliższego pół roku, to na ten moment igus radzi sobie dobrze.

– Nie zauważyliśmy znaczących spadków obrotów. Pracujemy niemalże na sto procent wydajności. Nie korzystaliśmy z żadnych rządowych programów pomocowych, a osoby, które nie mogą pracować w domu, bo produkcja wymaga ich obecności w zakładzie, otrzymały specjalne dodatki motywacyjne do wynagrodzenia – mówi Daniel Marzec.

Cyfrowa konferencja prasowa igus Polska odbędzie się w czwartek, 14 maja 2020. Początek o godzinie 11:00. Informacje oraz dostęp do konferencji będą dostępne na stronie: www.igus.pl/press-conference

Każdy, kto chciałby umówić się na wirtualną wizytę inżyniera igus w jego firmie może umówić się na cyfrową konsultację poprzez stronę: www.igus.pl/wirtualna-wizyta

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły