Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Rozdzielnica SN GE typu SecoGear przedziałowa, w izolacji powietrznej z certyfikatem typu TTA

Bazując na doświadczeniach z produkcji rozdzielnic średniego napięcia z rynków: amerykańskiego i azjatyckiego firma General Electric wprowadziła na rynek europejski nową rodzinę rozdzielnic średniego napięcia typu SecoGear. Rozdzielnice te zostały zaprojektowane do rozdziału energii elektrycznej w stacjach transformatorowych, w przemyśle ciężkim, lekkim i do zasilania dużych obiektów handlowych. SecoGear może pracować w zakresie napięć  17.5kV, 24kV i 40.5kV, oferuje przy tym szeroki zakres prądowy aparatury łączeniowej od 630A do 4000A.

Bazując na doświadczeniach z produkcji rozdzielnic średniego napięcia z rynków: amerykańskiego i azjatyckiego firma General Electric wprowadziła na rynek europejski nową rodzinę rozdzielnic średniego napięcia typu SecoGear. Rozdzielnice te zostały zaprojektowane do rozdziału energii elektrycznej w stacjach transformatorowych, w przemyśle ciężkim, lekkim i do zasilania dużych obiektów handlowych. SecoGear może pracować w zakresie napięć 17.5kV, 24kV i 40.5kV, oferuje przy tym szeroki zakres prądowy aparatury łączeniowej od 630A do 4000A.

5 szaf

Gwarancję wykonania bardzo dobrego jakościowo wyrobu dają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Kierując się najnowszymi trendami w elektrotechnice stworzyliśmy produkt, który spełnia najnowsze europejskie normy i standardy IEC 62271-200; IEC 62271-100; IEC 60044-1; IEC 60044-2;.

Rozdzielnice są w pełni przedziałowe, łukochronne i posiadają certyfikaty sejsmiczne. Aby potwierdzić wysoką jakość prezentowanej rozdzielnicy SecoGear przebadaliśmy ją w najbardziej prestiżowych i restrykcyjnych laboratoriach Europy: KEMA i IPH.

W chwili obecnej nasz zakład produkcyjny w Bielsku-Białej zakończył montaż rozdzielnicy SecoGear na napięcie 12kV, prąd szyn zbiorczych 2000A, prąd zwarciowy 40kA/3s. Rozdzielnica będzie dostarczona do Iraku i będzie obsługiwała rozdział mocy na polu naftowym.

Projekt zawiera 30 pól rozdzielczych wyposażonych w wyłączniki próżniowe typu SecoVac. Do zabezpieczenia pól zastosowano rodzinę zabezpieczeń GE-Multilin. Z uwagi na pewność zasilania odbiorów, rozdzielnica została wyposażona w bardzo szybki układ SZR bazujący na zabezpieczeniu F650. Specjalnie dedykowany software został opracowany przez producenta zabezpieczeń GE-Multilin.

5 szaf B
Spare

Projekt zawiera również szereg blokad mechanicznych bazujących na zamkach firmy Castell. Blokady te zostały zaimplementowane do rozdzielnicy na specjalne życzenie Klienta i stanowią dobezpieczenie standardowych blokad mechanicznych przewidzianych w rozdzielnicach SN.

Rozdzielnica będzie pracować w powiązaniu z rozdzielnicami NN typu SENplus również wyprodukowanymi w Bielsku. Wszystkie rozdzielnice obiektowe będą kontrolowane przez system DCS (Distributed Control System).

Całość dokumentacji elektrycznej jak i rozwiązania mechaniczne specjalnie dedykowane do projektu, zostały opracowane przez inżynierów przygotowania produkcji z Bielskiej fabryki.

Ostatnie dni to testy rozdzielnicy z udziałem inspektorów zewnętrznych oraz przedstawicieli Klienta. Finall Acceptance Test (FAT) dla tego projektu będzie miał swój finał 10 Grudnia.

Cały czas pracujemy nad poprawą parametrów technicznych i ciągle unowocześniamy naszą rodzinę produktów średniego napięcia, co gwarantuje ciągłe stosowanie w naszych rozdzielnicach najnowszych technologii i wdrażania najnowszych obostrzeń i norm europejskich.

BUS PT-1 BUS PT-1 b

Podobne artykuły