Stäubli Łódź Sp. z o.o.
FLIR SYSTEMSFLIR SYSTEMS

Artykuł Dodaj artykuł

Napędy elektromagnetyczne – 3 najważniejsze informacje

Napęd elektromagnetyczny wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu, dlatego też niezbędna jest wiedza na temat jego budowy czy zastosowania. Dowiedz się więcej na temat napędu elektromagnetycznego z tego artykułu.

Napędy elektromagnetyczne – 3 najważniejsze informacje

Napęd elektromagnetyczny wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu, dlatego też niezbędna jest wiedza na temat jego budowy czy zastosowania. Dowiedz się więcej na temat napędu elektromagnetycznego z tego artykułu.

  1. Co to są napędy elektromagnetyczne?
  2. Jaka jest budowa napędu elektromagnetycznego?
  3. Jaka jest charakterystyka napędów elektromagnetycznych JVM?

Co to są napędy elektromagnetyczne?

Urządzenia określane jako napędy elektromagnetyczne są silnikami, do których doprowadzane jest źródło energii elektrycznej. Szeroki wybór napędów elektromagnetycznych można znaleźć na stronie internetowej: http://tmseco.pl/oferta/napedy-elektromagnetyczne-jvm-seria-ms Dzięki energii elektrycznej, która zasila napęd elektromagnetyczny, zaczyna on (maszyna) wydajnie pracować. W urządzeniu umieszczony jest silnik elektromagnetyczny, który napędza magnes znajdujący się w środku. W ten sposób magnes zamienia energię elektryczną na energię mechaniczną, co umożliwia poruszanie się taśmy produkcyjnej. Wibracja powstała w wyniku zamiany energii elektrycznej na ruch mechaniczny, umożliwia swobodne przemieszczanie się oraz przesypywanie sypkich produktów. Napędy elektromagnetyczne są zdecydowanie bardziej precyzyjne niż napędy spalinowe, ponieważ napędy spalinowe posiadają bardzo dużą bezwładność. Uniemożliwia to wykonywanie precyzyjnej pracy. 

Jaka jest budowa napędu elektromagnetycznego?

Napęd elektromagnetyczny składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszy z nich to miejsce, w którym napęd elektromagnetyczny jest podłączony do sieci zasilającej. Następnie energia elektryczna zostaje przekierowana do układu sterowania oraz automatyki; układu zasilającego; silnika elektrycznego oraz urządzenia pędnego, z którego bezpośrednio przedostaje się do maszyny roboczej wprowadzając ją w drgania. 

Jaka jest charakterystyka napędów elektromagnetycznych JVM?

Napędy elektromagnetyczne JVM posiadają szereg modeli dopasowanych do potrzeb oraz wymagań Klientów. Napędy dostępne są jako modele od MS 30 do MS 80. Napędy elektromagnetyczne posiadają dużą różnorodność siły wymuszenia, ponieważ wynosi ona między trzynaście kilogramów a sześćset kilogramów. Napędy elektromagnetyczne różnicuje się ze względu na amplitudę drgań, która wynosi kolejno 2,2 mm, gdy częstotliwość drgań jest równa 50 Hz; 3,4 mm, gdy częstotliwość drgań wynosi nie mniej nie więcej niż 30 Hz oraz maksymalnie 5,1 mm w sytuacji, gdy częstotliwość drgań napędu elektromagnetycznego jest równa 25 Hz.