Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Beha-Amprobe wprowadza linię zaawansowanych przemysłowych lokalizatorów przewodów AT-8000

Bezpieczeństwo elektryków przede wszystkim

Firma Beha-Amprobe, producent sprzętu pomiarowego, wprowadza na polski rynek nową linię przyrządów: Amprobe AT-8000. Są to zaawansowane przemysłowe lokalizatory przewodów. Urządzenia te są przeznaczone m.in. dla elektryków, wykonawców prac budowlanych, techników utrzymania ruchu i kierowników zakładów przemysłowych.

Beha-Amprobe wprowadza linię zaawansowanych przemysłowych lokalizatorów przewodów AT-8000

Beha-Amprobe seria AT-8000

Wprowadzane są jednocześnie dwa modele: Amprobe AT-8020 i Amprobe AT-8030, oraz „kompatybilne” z nimi cęgi prądowe Amprobe CT-400.

Nowe lokalizatory zostały zaprojektowane przede wszystkim z naciskiem na to, by zapewnić bezpieczeństwo elektrykom – norma CAT IV 600 V zapewnia najwyższą ochronę możliwą dla wykrywaczy przewodów. Elektrycy są dzięki temu chronieni przed najbardziej niebezpiecznym poziomem przejściowych przepięć do 8000 V, które występują w środowiskach przemysłowych. 

Nowe lokalizatory umożliwają m.in. śledzenie przewodów pod napięciem i bez napięcia w ścianach, sufitach, bieżniach, korytkach kablowych; lokalizację zwarć, identyfikację wyłączników i bezpieczników, lokalizowanie linii uziemiających, obwodów odgałęzionych, okablowania systemów sterowania, śledzenie niemetalowych rur i przewodów, śledzenie przewodów ekranowanych, kabli danych, sortowanie wiązek przewodów etc. Dzięki technologii Smart Sensor umożliwiają także walidację planów obwodów elektrycznych (kierunek i lokalizacja).

Beha-Amprobe seria AT-8000 + CT-400

Beha-Amprobe seria AT-8000 + CT-400

Nadajnik AT-8000-T wyposażony w trzy tryby mocy: „wysoki”, „niski” i „zaciskowy”, oraz dwie częstotliwości wyjściowe (6 kHz i 33 kHz), wykorzystuje najlepsze dostępne technologie do optymalnego śledzenia przewodów i identyfikacji problemu zarówno w obwodach z napięciem, jak i bez napięcia. Nadajnik automatycznie ustawia częstotliwość na podstawie wykrytego napięcia i monituje użytkownika o ustawienie poziomu mocy w oparciu o ich zastosowanie, zapewniając stale dokładne wyniki.

Beha-Amprobe wprowadza linię zaawansowanych przemysłowych lokalizatorów przewodów AT-8000

Główne cechy lokalizatorów przewodów AT-8000: 

 • Śledzenie przewodów pod napięciem i bez napięcia z dwoma aktywnymi trybami śledzenia: 
 • Wysoki sygnał (HI), zalecany do większości zastosowań śledzenia przewodów w obwodach pod napięciem i bez napięcia, w tym lokalizacji wyłącznika. Ten tryb jest przydatny podczas śledzenia otwartych przewodów, ale nie będzie działać na przewodach, które są uziemione na drugim końcu.
 • Tryb niski (LOW), funkcja trybu LOW jest odpowiednia tylko dla najbardziej wymagających i precyzyjnych zastosowań śledzenia przewodów, ponieważ ogranicza poziom sygnału generowanego przez nadajnik w celu dokładniejszego określenia położenia przewodu. Niższy poziom sygnału zmniejsza sprzężenie z sąsiednimi przewodami i metalowymi przedmiotami, co pozwala uniknąć błędnego odczytu z powodu sygnałów duchów.
 • Tryb pętli (LOOP), używany podczas pracy z pętlą zamkniętą Obwody bez napięcia, takie jak zwarte przewody, przewody ekranowane lub przewody bez napięcia, które są uziemione po stronie odległej. Tryb pętli służy do lokalizacji miejsca zwarcia (ponieważ prąd nie będzie mógł płynąć w otwartych gałęziach) i do śledzenia przewodów, które są uziemione na drugim końcu (ponieważ pętla jest zamknięta przez połączenie z masą).
 • Nadajnik i odbiornik z certyfikatem CAT IV 600V
 • Duży kolorowy wyświetlacz TFT LCD zapewnia wskazówki dotyczące kierunku i orientacji przewodów pod napięciem
 • Technologia Smart Sensor ™ wskazuje, czy odbiornik jest wyregulowany z przewodem zasilającym
 • Tryb identyfikacji wyłącznika i bezpiecznika
 • Specjalny czujnik (Tip Sensor) do śledzenia trudno dostępnych miejsc, narożników i ciasnych przestrzeni
 • Zestaw obejmuje nadajnik, odbiornik oraz szereg akcesoriów dodatkowych.

Rys. Bezpieczeństwo pod każdym względemRys.  Bezpieczeństwo pod każdym względem

 

Podobne artykuły