Artykuł Dodaj artykuł

Silesia Power Meeting jak zwykle pod napięciem

W Expo Silesia trwają intensywne przygotowania do trzeciej edycji Targów Energetyki Silesia Power Meeting. Impreza zaplanowana jest na 11-12 maja 2011 r.

W Expo Silesia trwają intensywne przygotowania do trzeciej edycji Targów Energetyki Silesia Power Meeting. Impreza zaplanowana jest na 11-12 maja 2011 r.

Jak zwykle targom towarzyszyć będzie konferencja naukowa. Tym razem poświęcona będzie inwestycjom w polski sektor energetyczny. Omawiane będą problemy inwestowania w zakresie produkcji energii elektrycznej, założenia i plany inwestycyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii, w szczególności energii wytwarzanej z biomasy, a także metody pozyskiwania środków na nowe przedsięwzięcia, plany poprawy bezpieczeństwa w energetyce, sposoby finansowania inwestycji energetycznych oraz rozwój tego sektora w najbliższych latach. Konferencja organizowana jest pod patronatem i przy współudziale Południowego Koncernu Energetycznego oraz Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

Targi Energetyki Silesia Power Meeting skierowane są do producentów energii elektrycznej i cieplnej, dystrybutorów, przedsiębiorstw przetwarzających energię, producentów maszyn i urządzeń dla energetyki, podmiotów działających w ochronie środowiska oraz promujących technologie energooszczędne. Nie zabraknie też oferty instytucji finansowych, badawczych, jednostek naukowych działających w tej dziedzinie.

Podczas ubiegłorocznej imprezy prezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji energii, w tym jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych. Fachowcy mogli też zapoznać się z najbardziej zaawansowanymi technologiami produkcji energii elektrycznej, jak chociażby prezentowanym na stoisku firmy Vattenfall interaktywnym modelem pierwszej na świecie elektrowni z instalacją do wychwytu CO2 w technologii spalania w tlenie (oxyfuel).

Gościem Honorowym Silesia Power Meeting 2010 był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek, który odebrał statuetkę i tytuł Lidera Czystych Technologii w Energetyce. W uroczystym wystąpieniu Przewodniczący Parlamentu Europejskiego powiedział, że Polska musi stać się liderem czystych technologii węglowych. Istotną rolę w tym procesie odgrywają spotkania takie, jak Silesia Power MeetingTargi Energetyczne oraz dedykowana im konferencja.

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły