Artykuł Dodaj artykuł

Jakie elektronarzędzia rzadko spotyka się w domowych warsztatach?

Najpopularniejszym rodzajem narzędzi elektrycznych i akumulatorowych są wiertarki i będące ich specyficznym wariantem wiertarko-wkrętarki.

elektronarzędzia, wkrętarka,

Najpopularniejszym rodzajem narzędzi elektrycznych i akumulatorowych są wiertarki i będące ich specyficznym wariantem wiertarko-wkrętarki. To elektronarzędzia, które można spotkać praktycznie w każdym domowym warsztacie. Równie popularne są szlifierki kątowe i oscylacyjne oraz pilarki tarczowe i szablaste. Istnieją jednak takie kategorie sprzętu, który niemal wyłącznie używany jest przez profesjonalistów.

Elektronarzędzia budowlane

Do kategorii mniej popularnych elektronarzędzi domowych zalicza się wszelkiego rodzaju mieszadła elektryczne do zapraw. O ile w warunkach domowych do przygotowania niewielkiej ilości zaprawy można wykorzystać tradycyjną wiertarkę z mieszadłem, o tyle na placu budowy zdecydowanie lepszym wyborem okazuje się profesjonalne mieszadło. Taki sprzęt ma większą moc, a dzięki temu pozwala przygotować więcej zaprawy w krótszym czasie, co jest wygodniejsze. Pod adresem https://ingar.pl/produkty/elektronarzedzia,2,101 znaleźć można kilka modeli profesjonalnych mieszadeł elektrycznych. W domowych warsztatach rzadko spotyka się również takie elektronarzędzia jak młoty wyburzeniowe i młoty do kucia. To kategoria sprzętu praktycznie wyłącznie spotykanego na budowach, wykorzystywanego do prowadzenia prac rozbiórkowych i remontowych. Specyficznym rodzajem elektrycznych narzędzi budowlanych są także bruzdownice wykorzystywane do przygotowania bruzd w ścianach i podłogach pod instalacje kablowe i rurowe.

Elektronarzędzia stolarskie

Pomijając profesjonalne narzędzia do obróbki skrawaniem, takie jak tokarki i frezarki do drewna, w domowych warsztatach rzadko spotyka się również specjalistyczne modele szlifierek i pilarek dedykowanych realizacji profesjonalnych prac stolarskich. Przykładem takich elektronarzędzi są duże szlifierki stołowe i małe szlifierki proste przeznaczone do obróbki niewielkich elementów, detali i dekorów drewnianych, co jest szczególnie ważne przy produkcji mebli. W domowych warsztatach rzadko spotyka się również pilarki tarczowe kątowe do docinania elementów do konkretnych kątów oraz pilarki taśmowe używane do wycinania nieregularnych kształtów. To elektronarzędzia używane niemal wyłącznie przez profesjonalistów, ewentualnie przez majsterkowiczów specjalizujących się w realizacji określonych prac stolarskich, zajmujących się modelarstwem lub renowacją drewnianych mebli.

W domowych warsztatach dość rzadko spotyka się również polerki, przecinarki do metalu, nagrzewnice elektryczne i inne rodzaje podobnych im elektronarzędzi, których użycie przy realizacji drobnych prac remontowych lub konstrukcyjnych zwyczajnie nie ma sensu.

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.