Stäubli Łódź Sp. z o.o.
WAGO ELWAG sp. z o.o..

Artykuł Dodaj artykuł

Supermarki elektroniczne, elektryczne i komputerowe

Już po raz piąty grono ekspertów skupionych w Radzie Marek programu Superbrands i po raz trzeci - Business Superbrands wyłoniło najsilniejsze marki na polskim rynku. Liczną reprezentację mają wśród nich marki związane z elektroniką, elektryką i komputerami.

Logo SuperbrandsJuż po raz piąty grono ekspertów skupionych w Radzie Marek programu Superbrands i po raz trzeci - Business Superbrands wyłoniło najsilniejsze marki na polskim rynku. Liczną reprezentację mają wśród nich marki związane z elektroniką, elektryką i komputerami.

Według The Superbrands Ltd., globalnej organizacji stworzonej z myślą o  promowaniu i nagradzaniu sukcesów marek, Superbrand to marka, która osiągnęła najlepszą reputację w swojej branży. Oferuje konsumentom znaczące emocjonalne lub fizyczne korzyści, które (...) stanowią o jej przewadze nad markami konkurencyjnymi.

Statuetka Superbrands
Statuetka Superbrands

W konsumenckiej kategorii "Artykuły gospodarstwa domowego" czołowe pozycje zajęły marki Bosch, Siemens i Electrolux. W kategorii biznesowej "Wyposażenie Elektroniczne i Elektryczne" tytuł Business Superbrand i złota statuetka trafiła w ręce przedstawicieli marki LG Electronic. Dla marki Bosch to już czwarta statuetka z rzędu, dla Siemensa - trzecia, dla LG - druga.

Za Superbrand w kategorii "Usługi" Rada Marek uznała iPlus, nagrodę otrzymał również Lokalizator Internetowy zumi.pl.

Studia przypadku wszystkich nagrodzonych marek zostały opublikowane w towarzyszącym każdej edycji programu Albumie Superbrands, który na świecie ma opinię "biblii brandingu".

Dotychczas w Polsce odbyło się pięć edycji projektu Superbrands i trzy - Business Superbrands. Jego organizatorem i wyłącznym przedstawicielem The Superbrands Ltd. w Polsce jest agencja New Communications. Partnerami tegorocznej edycji są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy IAA, Stratosfera, ThinkTank, Young & Rubicam Brands, BAV Consulting, Dragon Rouge, Ipsos, Heureka i PRoto.

Podobne artykuły