Artykuł Dodaj artykuł

Daimler i Bosch planują utworzenie spółki joint venture produkującej silniki elektryczne

- Rozwój, produkcja i dystrybucja elektrycznych silników trakcyjnych dla samochodów elektrycznych - Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2012 rok - Lokalizacja w Hildesheim i Stuttgarcie


- Rozwój, produkcja i dystrybucja elektrycznych silników trakcyjnych dla samochodów elektrycznych
- Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2012 rok
- Lokalizacja w Hildesheim i Stuttgarcie

Stuttgart – Spółki Daimler AG oraz Robert Bosch GmbH zamierzają rozszerzyć dotychczasowe partnerstwo i współpracować w przyszłości nad rozwojem i produkcją silników elektrycznych do pojazdów przeznaczonych na rynek europejski. Przedsiębiorstwa podpisały w tej sprawie list intencyjny i podjęły negocjacje w sprawie utworzenia parytetowej (50:50) spółki joint venture. Rozmowy mają się zakończyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Poprzez konsolidację kompetencji obydwa przedsiębiorstwa chcą przyspieszyć postęp prac rozwojowych nad elektrycznymi silnikami trakcyjnymi i skorzystać na efektach synergii. Zgodnie z treścią listu intencyjnego rozpoczęcie produkcji jest planowane już w roku 2012, a produkowane silniki mają być stosowane w samochodach elektrycznych marek Mercedes-Benz i smart od 2012 roku. Dystrybucją produktów dla pozostałych producentów pojazdów zajmie się firma Bosch. Siedziba i fabryka nowo utworzonej spółki zostanie zlokalizowana w Stuttgarcie oraz w Hildesheim.

Firma Bosch, będąca dostawcą technologii i usług, a jednocześnie wiodącym producentem wyposażenia i części samochodowych, dysponuje szerokimi kompetencjami zarówno w dziedzinie rozwoju, jak i w produkcji silników elektrycznych, i już dziś prowadzi w Hildesheim produkcję seryjną.

Producent samochodów, firma Daimler, ma 20-letnie doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych oraz kluczowych komponentów, takich jak silniki elektryczne i akumulatory, dzięki czemu dysponuje kompleksowym know-how w dziedzinie elektryfikacji napędów w pojazdach.

Dalsze informacje na temat spółek Daimler i Bosch są dostępne pod adresami: www.media.daimler.com oraz www.bosch-presse.de

Podobne artykuły