Wynik wyszukiwania

 
Dioda LED - rewolucja ostatnich lat zdjęcie

Dioda LED - rewolucja ostatnich lat

Małe kolorowe światełka są wśród nas od wielu lat. Trudno jest znaleźć urządzenie elektryczne czy elektroniczne, które nie miałyby diod LED. W latach, kiedy pełniły one rolę głównie dekoracyjna i sygnalizacyjną, niewielu domyślało się, że będą one podstawowym źródłem światła, które jest energooszczędne i niezawodne.

Czytaj więcej

 
Innowacja zyskała godną oprawę. GTV wprowadza nowe elementy oświetlenia wewnętrznego – plafonierę z czujnikiem ruchu ITALIA i oprawę ZEFIR LED T8 zdjęcie

Innowacja zyskała godną oprawę. GTV wprowadza nowe elementy oświetlenia wewnętrznego – plafonierę z czujnikiem ruchu ITALIA i oprawę ZEFIR LED T8

Przestrzeń publiczna, z racji swoich funkcji, powinna być projektowana tak, aby służyć jak najlepiej i jak największej liczbie użytkowników. Zasada ta tyczy się szczególnie oświetlenia, od którego zależy zarówno estetyczny odbiór danego wnętrza, jak też komfort znajdujących się w nim osób.

Czytaj więcej

 
Bezpieczne oświetlenie świąteczne zdjęcie

Bezpieczne oświetlenie świąteczne

Choć bożonarodzeniowe iluminacje świetlne stanowią jeden z najbardziej widowiskowych akcentów dekoracyjnych, ich montaż wymaga przygotowania i spełnienia określonych warunków technicznych. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie ozdób i jak zadbać o efektowne, ale i bezpieczne oświetlenie zewnętrzne.  

Czytaj więcej

 
Nie taka świetlówka straszna, czyli obalamy mity dotyczące świetlówek kompaktowych zdjęcie

Nie taka świetlówka straszna, czyli obalamy mity dotyczące świetlówek kompaktowych

Świetlówki DULUXSTAR z asortymentu OSRAM są doskonałym przykładem iż, nie trzeba się już obawiać nieprzyjemnego chłodnego światła, długiego okresu rozświetlania, czy nieforemnych kształtów tego typu źródeł światła. Dzięki innowacyjnym technologiom świetlówki kompaktowe są prostym w użyciu i energooszczędnym zamiennikiem tradycyjnych żarówek, które są powoli wycofywane z produkcji na mocy dyrektywy EUP. 

Czytaj więcej

 
Świetlówka świeci już ćwierć wieku zdjęcie

Świetlówka świeci już ćwierć wieku

Świetlówka właśnie obchodzi swoje 25. urodziny. W roku 1985 wynalazek firmy OSRAM po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentował Alfred Wacker, ówczesny szef marketingu firmy wraz ze swoim zespołem podczas targów przemysłowych w Hanowerze. Pierwsza

Czytaj więcej

 
Nowoczesne źródła światła w klasycznej formie zdjęcie

Nowoczesne źródła światła w klasycznej formie

Już we wrześniu 2013 roku wchodzi w życie kolejny etap europejskiej dyrektywy o wycofaniu z produkcji energochłonnych źródeł światła.

Czytaj więcej

 
Kalkulator oszczędności – oświetlenie zdjęcie

Kalkulator oszczędności – oświetlenie

Tradycyjne żarówki 90% dostarczonej energii zamieniają na bezużyteczne ciepło, a 10% na światło. Zastępując tradycyjne żarówki energooszczędnymi świetlówkami możesz obniżyć rachunki za energię nawet o 80%.

Czytaj więcej

 
Energooszczędność – przymus czy przywilej? zdjęcie

Energooszczędność – przymus czy przywilej?

Współczesne trendy ekologiczne, przepisy międzynarodowe, a może zwykła potrzeba oszczędzania? Coraz powszechniej wprowadzamy do otoczenia energooszczędne źródła światła.

Czytaj więcej

 
OSRAM zwycięzcą testu fundacji Warentest zdjęcie

OSRAM zwycięzcą testu fundacji Warentest

Jak wykazały niezależne testy fundacji Warentest, lampy LED i świetlówki energooszczędne firmy OSRAM nie mają sobie równych. We wrześniowym numerze magazynu "Test" produkty firmy OSRAM wyprzedziły konkurencją. Parathom Pro Classic A80 z oceną "bardzo dobrą" został zwycięzcą w grupie lamp LED. Jednocześnie wśród testowanych świetlówek energooszczędnych najlepsze okazały się Duluxstar Mini Twist i Duluxstar firmy OSRAM.

Czytaj więcej

 
Złoty Laur Klienta dla firmy OSRAM - Świetlówki energooszczędne nagrodzone zdjęcie

Złoty Laur Klienta dla firmy OSRAM - Świetlówki energooszczędne nagrodzone

OSRAM zdobył Złoty Laur Klienta 2011 w kategorii „Świetlówki Energooszczędne”. Firma zdobyła aż 52% głosów konsumentów i potwierdziła swoją mocną pozycję na rynku oświetleniowym. Jednak Złoty Laur Klienta jest także nagrodą dla samych konsumentów, którzy mogą być pewni, że zakup produktów marki OSRAM był słusznym wyborem.

Czytaj więcej

 
Zamiast zwykłych żarówek… Świetlówki kompaktowe 2d od firmy Kobi zdjęcie

Zamiast zwykłych żarówek… Świetlówki kompaktowe 2d od firmy Kobi

Energooszczędność staje się jednym z ważniejszych czynników, świadczących o jakości instalacji montowanych we współczesnych budynkach. Oświetlenie, które zużywa ograniczoną ilość prądu to nie tylko nowa moda, lecz przede wszystkim spore korzyści dla użytkowników i środowiska.

Czytaj więcej

 
Firma OSRAM poszerza portfolio produktów LED o rodzinę źródeł światła małej mocy zdjęcie

Firma OSRAM poszerza portfolio produktów LED o rodzinę źródeł światła małej mocy

Niewielkie wymiary i szeroki kąt wiązki nowych LED Duris E3 sprawia, że idealnie nadają się one do zastosowań wymagających precyzyjnego i równomiernego oświetlenia. Można ich używać, jako zamiennik tradycyjnych świetlówek T5 lub T8.

Czytaj więcej

 
Podwyżka cen świetlówek liniowych zdjęcie

Podwyżka cen świetlówek liniowych

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost cen źródeł światła, w tym tych  najpopularniejszych świetlówek liniowych o trzonku G13 i mocy: 36W, 18W oraz 58W.

Czytaj więcej

 
Pożegnanie z żarówką – poznaj energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek zdjęcie

Pożegnanie z żarówką – poznaj energooszczędne zamienniki tradycyjnych żarówek

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, po 1 września 2012 roku tradycyjne żarówki nie będą już wprowadzane na rynki krajów Wspólnoty. Powodem tej decyzji jest niska wydajność energetyczna tych źródeł światła. W tej sytuacji znajomość nowoczesnych zamienników żarówek okazuje się bardzo przydatna. Aby podjąć właściwą decyzję o dobraniu odpowiedniego źródła światła do naszego mieszkania, warto zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą Philips.

Czytaj więcej

 
Świetlówki LED-owe typu T8 zdjęcie

Świetlówki LED-owe typu T8

Trwałość do 50000 h (więcej niż 5 lat pracy ciągłej), niezależnie od częstości załączania/wyłączania.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 32