Wynik wyszukiwania

 
Dioda LED - rewolucja ostatnich lat zdjęcie

Dioda LED - rewolucja ostatnich lat

Małe kolorowe światełka są wśród nas od wielu lat. Trudno jest znaleźć urządzenie elektryczne czy elektroniczne, które nie miałyby diod LED. W latach, kiedy pełniły one rolę głównie dekoracyjna i sygnalizacyjną, niewielu domyślało się, że będą one podstawowym źródłem światła, które jest energooszczędne i niezawodne.

Czytaj więcej

 
Światła wielkiego miasta, czyli co warto wiedzieć o fasadach medialnych zdjęcie

Światła wielkiego miasta, czyli co warto wiedzieć o fasadach medialnych

Fasada medialna to reprezentacyjna, efektowna elewacja budynku wyposażona w elementy oświetleniowe i multimedialne, zapewniająca wyróżnienie obiektu na mapie miasta. Zazwyczaj jest zbieżna z jego funkcją, dzięki czemu zapewnia uzyskanie określonej identyfikacji wizualnej po zapadnięciu zmroku, często umożliwia również wyświetlanie informacji.

Czytaj więcej

 
Nietypowe projekty marki Puff-Buff zdjęcie

Nietypowe projekty marki Puff-Buff

Niekonwencjonalne podejście do oświetlenia to domena Puff-Buff. Oprócz niezwykłych lamp i żyrandoli, które są w stałej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele nietypowych realizacji.

Czytaj więcej

 
Nowa dioda Philips Lumileds LUXEON CoB - wyrazistość i dynamika oświetlenia sufitowego i punktowego zdjęcie

Nowa dioda Philips Lumileds LUXEON CoB - wyrazistość i dynamika oświetlenia sufitowego i punktowego

Najnowsza matryca Lumileds CoB o niewielkiej, mierzącej 6,5 mm powierzchni emitującej światło (LES – Light Emitting Surface) zapewnia najwyższą wartość światłości w centralnym punkcie wiązki światła (CBCP) przy wysokiej skuteczności świetlnej i jakości barwy typowej dla wszystkich rozwiązań z gamy LUXEON CoB.

Czytaj więcej

 
Wszechstronna linia z diodami zdjęcie

Wszechstronna linia z diodami

Firma TRILUX wprowadza na rynek przemysłową oprawę E-Line LED, pozwalającą na stworzenie diodowej linii świetlnej ściśle dostosowanej do warunków danego pomieszczenia.

Czytaj więcej

 
Oświetlenie podszafkowe Activejet – uniwersalne rozwiązanie dla nowoczesnego domu zdjęcie

Oświetlenie podszafkowe Activejet – uniwersalne rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Oświetlenie podszafkowe to wybór nowoczesny, a przy tym uniwersalny. Z powodzeniem wykorzystać je można nie tylko w kuchni, ale również w jadalni, salonie, gabinecie czy sypialni.

Czytaj więcej

 

Technologia LED od OSRAM OS dla bezpieczeństwa i wydajności w oświetleniu zewnętrznym

Rozwiązania oświetleniowe przeznaczone do użytku zewnętrznego muszą spełniać rygorystyczne wymogi związane z ich niezawodnością, odpornością, konserwacją oraz eksploatacją.

Czytaj więcej

 
Przełącz inwestycję na technologię LED - zaprojektuj oświetlanie z GTV zdjęcie

Przełącz inwestycję na technologię LED - zaprojektuj oświetlanie z GTV

Według szacunkowych danych oświetlenie w fabrykach to 15% całkowitego zużycia energii elektrycznej, a w obiektach wielkopowierzchniowych — nawet 80%. Nic więc dziwnego, że ich właściciele decydują się na modernizację starej instalacji lub, przy projektowaniu nowych budynków, sięgają po energooszczędną technologię LED.

Czytaj więcej

 
Fakty i mity o diodach LED zdjęcie

Fakty i mity o diodach LED

Czy rzeczywiście są drogie i wymagają specjalnej uwagi podczas użytkowania, a ich trwałość została przeszacowana? Wspólnie z naszym ekspertem obalamy mity i przedstawiamy fakty na temat oświetlenia elektroluminescencyjnego.

Czytaj więcej

 
Bezpieczne oświetlenie świąteczne zdjęcie

Bezpieczne oświetlenie świąteczne

Choć bożonarodzeniowe iluminacje świetlne stanowią jeden z najbardziej widowiskowych akcentów dekoracyjnych, ich montaż wymaga przygotowania i spełnienia określonych warunków technicznych. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie ozdób i jak zadbać o efektowne, ale i bezpieczne oświetlenie zewnętrzne.  

Czytaj więcej

 
Badania nad zdrowym światłem zdjęcie

Badania nad zdrowym światłem

Osiągnięcia na polu zwiększania skuteczności świetlnej sprawiły, że hasło „LED” stanowi obecnie synonim efektywności energetycznej. W ramach projektu „OLIVE” naukowcy pracują nad tym, by diody równie mocno kojarzyły się z pozytywnym wpływem na zdrowie i produktywność.

Czytaj więcej

 
Taśmy ledowe – nieograniczone możliwości kompozycji zdjęcie

Taśmy ledowe – nieograniczone możliwości kompozycji

Nowoczesne technologie w oświetleniu dają nam naprawdę wiele możliwości w kreowaniu efektownej przestrzeni we własnych domach, ogrodach, firmach oraz w przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej

 
Polacy wciąż nie wiedzą co pochłania najwięcej energii w ich domach zdjęcie

Polacy wciąż nie wiedzą co pochłania najwięcej energii w ich domach

Z badania opinii publicznej „Energooszczędność moim domu 2015” wynika, że ponad połowa Polaków nadal nie wie, że najwięcej energii w ich domach pochłania ogrzewanie.

Czytaj więcej

 
Cała prawda o trwałości LEDów zdjęcie

Cała prawda o trwałości LEDów

Choć diody świecące są coraz częściej stosowane, a ich ceny są z roku na rok niższe, koszt inwestycji wciąż przewyższa tradycyjne rozwiązania. Producenci zapewniają jednak, że gdy weźmiemy pod uwagę żywotność, LEDy są znacznie bardziej opłacalne. Czy to prawda?  

Czytaj więcej

 

Cała prawda o trwałości LEDów

Choć diody świecące są coraz częściej stosowane, a ich ceny są z roku na rok niższe, koszt inwestycji wciąż przewyższa tradycyjne rozwiązania. Producenci zapewniają jednak, że gdy weźmiemy pod uwagę żywotność, LEDy są znacznie bardziej opłacalne. Czy to prawda?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 72