Branża OZE rozwija się bardzo prężnie i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić.
Firma zapowiada znaczący wzrost przychodów z podobnych projektów realizowanych dla firm i przedsiębiorstw
Konsumenci jak i cała branża fotowoltaiczna czekają ze zniecierpliwieniem na nowe regulacje systemu opustów w rozliczaniu energii. Niezależnie od propozycji, spekulacji i ostatecznych zmian, pewne jest jedno - konsumenci, którzy zdecydują się na przydomową elektrownię słoneczną do końca bieżącego roku, przez kolejnych 15 lat będą rozliczać się na dotychczasowych zasadach.
Samodzielna produkcja energii ze słońca cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Co warto o niej wiedzieć?
Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z inwertera, którego zadaniem jest przetworzenie prądu stałego w prąd przemienny, który wykorzystywany jest w naszych domach. Zastanawiając się nad instalacją fotowoltaiczną należy przede wszystkim zastanowić się nad rodzajem paneli fotowoltaicznych, których na rynku jest bardzo dużo oraz nad ich całkowitą mocą. O ile całkowita moc paneli jest łatwa do oszacowania, to wybór paneli fotowoltaicznych nie jest już taki prosty.
Grupa RENEX pod swoją marką REECO zaprezentowała swoją ofertę CLEANROOM na Targach Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. W ramach wydarzenia zaprezentowano również nowość w ofercie – Strefy Mobilne Cleanbox.
innogy Polska z Grupy E.ON zainicjowała nową akcję, w ramach której docenia proekologiczne działania warszawskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej.
Koszt instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od wielu czynników – m.in. od tego, jaka będzie łączna moc modułów oraz jak skomplikowany jest montaż.
Uzgodnienie projektu instalacji fotowoltaicznych – kiedy jest wymagane?
Fotowoltaika w dalszym ciągu przeżywa swój „złoty wiek”. Czy jeszcze kogoś to zaskakuje? Wręcz przeciwnie – coraz wyraźniej się zaznacza w świadomości oraz planach inwestycyjnych Polaków. Dlaczego konsumenci w Polsce rozważają inwestycję w PV? A co ich przed nią blokuje?
Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych jest bardzo ważnym zagadnieniem, na które kładziony jest coraz większy nacisk. 19 września 2020 weszło w życie rozporządzenie, na mocy którego każdy projekt instalacji powyżej 6,5 kW będzie musiał być uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych, co tylko potwierdza istotę bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych.
Decyzja o montażu instalacji fotowoltaicznej to pierwszy poważny krok na drodze do znaczących oszczędności energii.
Polska coraz mocniej stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), z których to największą popularnością cieszy się obecnie segment mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało o ich istnieniu, co automatycznie przekładało się na ich niewielki udział w polskim sektorze energetycznym. Fotowoltaika jednak z każdym rokiem zyskuje nowych zwolenników, zarówno wśród osób fizycznych, osób prawnych, podmiotów gospodarczych, jak również jednostek sektora finansów publicznych. Nie dziwi zatem fakt, że firmy specjalizujące się w montażu paneli fotowoltaicznych mają pełne ręce roboty – jest to w dużej mierze zasługa uniwersalnego charakteru technologii stosowanej w mikroinstalacjach, a także projektów wspierających rozwój energii prosumenckiej.
Europejska branża fotowoltaiczna w 2021 roku zanotowała najlepszy wynik w historii. W dużej mierze przyczyniły się do tego inwestycje w Polsce. Energooszczędne systemy nie tracą na popularności. Bogatą ofertę wystawienniczą z zakresu fotowoltaiki i techniki grzewczej będzie można zobaczyć w kwietniu podczas targów GREENPOWER w Poznaniu.
Przedsiębiorcy zostali włączeni do definicji prosumenta w myśl Ustawy o odnawialnych źródłach energii. Nowelizacja może przyczynić się do wzrostu zainteresowania mikroinstalacjami OZE, a także w kilkuletniej perspektywie przynieść wymierne oszczędności w kosztach zakupu prądu, zwłaszcza małym i średnim firmom.