Koszyk: BRAK


Wynik wyszukiwania

 
Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań zdjęcie

Ustawa licznikowa wzbudza entuzjazm Polaków wobec inteligentnych rozwiązań

Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców.Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?

Czytaj więcej

 
ClueIn – system, który zmniejsza zużycie energii i dostosowuje oświetlenie do naturalnego biorytmu człowieka zdjęcie

ClueIn – system, który zmniejsza zużycie energii i dostosowuje oświetlenie do naturalnego biorytmu człowieka

Inteligentny system sterowania oświetleniem od Lena Lighting pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i dostosowuje światło do naturalnego biorytmu człowieka, wpływając na komfort, bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Czytaj więcej

 
Jak działa domowy magazyn energii? zdjęcie

Jak działa domowy magazyn energii?

Od lat jedną z wad sieci elektroenergetycznych było marnowanie energii. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możliwe było zneutralizowanie tej słabości – rozwiązaniem tego problemu są domowe magazyny energii.

Czytaj więcej

 
Magazyn energii do fotowoltaiki – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie

Magazyn energii do fotowoltaiki – co warto o nim wiedzieć?

Jak wiadomo, wydajność paneli zależy od tego, ile promieniowania słonecznego na nie pada, jednak produkcja nie pokrywa bieżących potrzeb energetycznych budynku przez całą dobę. Dlatego użytkownicy minielektrowni podłączają je do sieci, w której mogą magazynować prąd i odbierać go w razie potrzeby. Mają też inną możliwość – mogą sięgnąć po własne akumulatory.

Czytaj więcej

 
Wpływ zmian na runku energii na źródła OZE - podsumowanie zdjęcie

Wpływ zmian na runku energii na źródła OZE - podsumowanie

Mimo, że Polska jest krajem z największym udziałem produkcji energii z węgla w Europie, produkcja ta w ostatnich latach systematycznie spada. Do 2040 oczekiwany jest spadek o 68 % produkcji energii z węgla kamiennego. O tym jak będzie wyglądać przyszłość energetyczna Polski oraz co wpłynie na jakość rynku krajowego rynku OZE zastanawiali się przedstawiciele spółki Polenergia oraz Aurora Energy Research podczas seminarium online “Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE” (zorganizowanym przez firmę CBE POLSKA).

Czytaj więcej

 
Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE zdjęcie

Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE

Szanowni Państwo, zapraszamy do uczestnictwa w nieodpłatnym seminarium online Polenergia: Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE. które odbędzie się 8 października 2020 roku, w godzinach 10:00 - 14:00.

Czytaj więcej

 

Jak działa inteligentny licznik energii elektrycznej

Licznik zdalnego odczytu to niezbędny element inteligentnej sieci energetycznej (ISE). Od tradycyjnych liczników elektronicznych odróżniają go między innymi funkcja automatycznego przesyłania danych oraz interfejs do Infrastruktury Sieci Domowej (ISD, ang. HAN).

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika - odnawialne i funkcjonalne źródło energii elektrycznej zdjęcie

Fotowoltaika - odnawialne i funkcjonalne źródło energii elektrycznej

W dzisiejszych czasach wszędzie można znaleźć dużo informacji o ekologicznych źródłach energii.

Czytaj więcej

 
Książka: Inteligentny budynek. Poradnik projektanta, instalatora i użytkownika zdjęcie

Książka: Inteligentny budynek. Poradnik projektanta, instalatora i użytkownika

Inteligentny budynek jest pojęciem, które pojawiło się na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo dotyczyło ono obiektów budowlanych wyposażonych w dość zaawansowaną (jak na ówczesne czasy) automatykę instalacji i systemów. Budziło liczne wątpliwości co do zasadności takiego określenia. Kwestionowano „inteligencję” budynku. Twierdzono, że zasadniejszym byłoby mówienie o „instynkcie” budynku (przez analogię do zwierząt – określone reakcje na określoną, zaistniałą sytuację).

Czytaj więcej

 
Czy warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej? zdjęcie

Czy warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Nie wszyscy odbiorcy energii elektrycznej w Polsce zdają sobie sprawę, że mają możliwość zmiany sprzedawcy prądu. Dotyczy to zwłaszcza gospodarstw domowych. Co można zyskać podejmując taką decyzję? Jak wygląda procedura zmiany sprzedawcy energii elektrycznej? Dziś prezentujemy zbiór najważniejszych informacji.

Czytaj więcej

 
Magazynowanie energii elektrycznej kluczem do sukcesu transformacji energetycznej zdjęcie

Magazynowanie energii elektrycznej kluczem do sukcesu transformacji energetycznej

Krajobraz energetyczny w naszym kraju ulega zmianom – rząd coraz mocniej stawia na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Pod koniec sierpnia, w życie weszła nowelizacja ustawy o OZE, dzięki której zgodnie z deklaracjami rządu w 2020 r. Polska ma osiągnąć 15% udział energii odnawialnej w łącznej konsumpcji. 

Czytaj więcej

 
Rewolucja w OZE. Firmy będą oszczędzać na energii zdjęcie

Rewolucja w OZE. Firmy będą oszczędzać na energii

Przedsiębiorcy zostali włączeni do definicji prosumenta w myśl Ustawy o odnawialnych źródłach energii. Nowelizacja może przyczynić się do wzrostu zainteresowania mikroinstalacjami OZE, a także w kilkuletniej perspektywie przynieść wymierne oszczędności w kosztach zakupu prądu, zwłaszcza małym i średnim firmom.  

Czytaj więcej

 
Akademia Jakości Energii Elektrycznej zdjęcie

Akademia Jakości Energii Elektrycznej

Akademia Jakości Energii Elektrycznej to cykliczne szkolenia, które pogłębiają wiedzę na temat problemów związanych z odkształceniami prądu i napięcia oraz ich wpływu na pracę urządzeń elektrycznych.   

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom zaczyna się od detali zdjęcie

Inteligentny dom zaczyna się od detali

Samodzielne przygotowywanie projektów mieszkań staje się coraz bardziej popularne. Chcemy mieć jak największy wpływ na to, jak będzie wyglądać przestrzeń, w której żyjemy. Włączniki i gniazdka są niezbędnym i często doskonale widocznym elementem każdego pomieszczenia. To nieprawda, że muszą być nieatrakcyjne wizualnie albo występować wyłącznie w białej linii kolorystycznej – nowoczesny osprzęt daje zdecydowanie więcej możliwości.

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom – dom przyszłości? zdjęcie

Inteligentny dom – dom przyszłości?

Jeszcze do niedawna inteligentny budynek był synonimem czegoś ekskluzywnego i elitarnego. Obecnie systemy inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne cenowo i trudno wyobrazić sobie dom bez przynajmniej podstawowych elementów inteligentnych rozwiązań (na przykład obsługiwana zdalnie brama). 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1615