Artykuł Dodaj artykuł

Przytulny kącik z lampką do czytania

Przytulny kącik z lampką do czytania: Czas: ok. 1-3 godziny, stopień trudności: łatwe.

Przytulny kącik z lampką do czytania

Narzędzia i materiały:

  • Dalmierz laserowy (np. Bosch Zamo)
  • Akumulatorowy pistolet do klejenia (np. Bosch PKP 18)
  • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa (np. Bosch EasyImpact 12)

Akcesoria dodatkowe:

  • Ołówek

1 krok:

Narysuj na ścianie linie pomocnicze, dzięki którym zaznaczysz obszar kącika do czytania.

Dzięki dalmierzowi laserowemu Zamo z adapterem: poziomnicą narysowanie prostej linii w poziomie lub w pionie jest bardzo proste.

Znajdź odpowiednie miejsce do zorganizowania kącika do czytania (z dużą wolną powierzchnią ściany). Jeżeli chcesz użyć lampy z wtyczką, pamiętaj o tym, że musi ona znajdować się w pobliżu gniazda sieciowego. Zaznacz teraz linie pomocnicze na ścianie. Najpierw użyj dalmierza laserowego Zamo z adapterem: poziomnicą, aby wyświetlić na ścianie linię pionową. Powinna ona prowadzić od gniazda sieciowego w górę. Jeśli chcesz użyć lampy z włącznikiem, rozpocznij pracę przy włączniku. Użyj wbudowanej poziomnicy w adapterze, aby upewnić się, że linia będzie biegła prosto. Teraz narysuj linię pionową wzdłuż lasera. Odwróć dalmierz laserowy Zamo z adapterem: poziomnica, tak aby znalazł się w poziomie. Ponownie narysuj linię biegnącą wzdłuż lasera. Na końcu linii zaznacz miejsce, w którym zawiesisz lampę. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca pośrodku, aby zmieścił się tam kabel ułożony w kształt serca.

2 krok:

Przy pomocy dwóch dużych kształtów (jeden będący odbiciem litery S) możesz w łatwy sposób narysować na ścianie serce lub inny dowolnie wybrany kształt. Puść wodze wyobraźni! Połącz kształt z wcześniej narysowaną poziomą linią.

3 krok:

Zmierz długość kabla.

Pomiar zgiętej linii jest łatwy dzięki adapterowi: koło pomiarowe dalmierza laserowego Zamo.

Teraz zmierz długość potrzebnego kabla w oplocie tekstylnym. Zamocuj adapter: koło pomiarowe do dalmierza laserowego Zamo i przesuwaj koło wzdłuż narysowanych wcześniej linii (wraz z linią wyznaczającą kształt serca). Trzymaj urządzenie zawsze pod takim samym kątem względem ściany.

Przesuwaj się wzdłuż linii, stosując równomierną siłę docisku. Pozwoli to zapewnić najdokładniejszy pomiar. Dodaj jeden metr do wyniku pomiaru długości potrzebnego kabla, dzięki temu będziesz mógł go później owinąć dookoła uchwytu na lampę.

4 krok:

Zamontuj uchwyt w ścianie.

Później będzie można owinąć kabel dookoła uchwytu na lampę.

Zamocuj uchwyt do ściany. Najpierw wywierć otwory i włóż w nie kołki rozporowe odpowiednie dla rodzaju materiału, z którego jest wykonana Twoja ściana. Zamocuj uchwyt do ściany używając wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

5 krok:

Przyklej kabel w oplocie tekstylnym do ściany i zawieś lampę.

Teraz możesz przystąpić do montażu instalacji oświetleniowej. Przed rozpoczęciem klejenia upewnij się, że przy gnieździe sieciowym pozostanie długość pozwalająca na swobodnie wkładanie i wyjmowanie wtyczki. Nakładaj klej na narysowaną wcześniej linię małymi fragmentami i mocno dociskaj kabel. Uwaga: klej jest gorący! Pozostały fragment kabla owiń wokół uchwytu i umieść na nim oprawkę lampy. Wkręć żarówkę. Twoja nowa lampa z kablem w oplocie tekstylnym uformowanym w kształcie serca jest gotowa!

Nasza wskazówka: Nie zapomnij o zabezpieczeniu gniazda sieciowego, tak aby było bezpieczne dla dziecka!

 

Nota prawna:

Bosch nie ponosi odpowiedzialności za kompletność i prawidłowość zamieszczonych instrukcji.

Bosch informuje ponadto, że użytkownicy stosują się do niniejszych instrukcji wyłącznie na własne ryzyko. Proszę podjąć wszelkie konieczne środki dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Podobne artykuły